A2 Motosiklet Ehliyeti Hangi Araçları Kullanır? A2 Ehliyet Kaç CC?

A2 ehliyet yine motosiklet kullanmak için gerekli olan sürücü belgesidir ve 18 yaşından itibaren alınabilir. 125cc ve 600cc arasındaki motosikletlerin kullanılabileceği A2 ehliyet ile motosikletli kurye olarak çalışabilirsiniz.

A1 ve A2 ehliyet arasındaki en belirgin fark sürücü belgesinin alınabileceği yaş sınırıdır. A1 ehliyette bu yaş sınırı 16 iken, A2 ehliyette en az 18 yaşında olmanız gereklidir. Aynı zamanda A1 sürücü belgesi ile 50cc ve 125cc arasındaki motosikletleri, A2 sürücü belgesi ile ise 125cc ve 600cc arasındaki motosikletleri kullanabilirsiniz.

A2 Ehliyet Kaç Yaşında alınır ? Alma Yaşı Kaçtır?

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti sahip olmak için kişinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Eğer 18 yaşından küçükseniz A2 sınıfı ehliyet almanızın hiçbir yolu yoktur. Fakat 18 yaşından büyükseniz ve A2 sınıfı ehliyet almak için tüm şartları yerine getiriyorsanız, Keçiören Sürücü Kursu’na başvurarak A2 sınıfı ehliyet alma sürecinizi başlatabilirsiniz. Yani A2 ehliyet kaç yaşında alınır = 18 yaşında

A2 Sınıfı Ehliyet Alma Şartları Nelerdir?

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti almak için temelde 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Bunun dışında yerine getirmeniz gereken şartları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • A2 sınıfı ehliyet almanıza engel olacak herhangi bir sağlık sorununuzun bulunmaması,
  • Herhangi bir tarihte sürücü belgenizi süresiz olarak kaybetmemiş olmanız.

Eğer yukarıdaki tüm şartları yerine getiriyorsanız, A2 sınıfı ehliyet almak için önünüzde hiçbir engel yok demektir.

Aslında lafı uzatmaya çokta gerek yok , 18 yaşından büyükseniz Keçiören Sürücü Kursuna başvurabilirsiniz ve ehliyetinizi 2 ay içerisinde,
Daha önce almış olduğunuz başka bir sınıf ehliyetiniz var ise de 1 ay içerisinde alabilirsiniz .